پسر نازم سید علی
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

سلام 

نمیدونم چرا اینقده انگشتمو میمکم. مامان که میگه بچه هاتو سن من اینجوری هستن.

[ ۱۳٩٠/٩/٢٩ ] [ ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ سیدعلی ]

شب تاسوعا که فرداش رفتیم آبدر بابایی آبگوشت درست کرد که جای همه ی شما بچه های نازنازی خالی خوشمزه شد. مامان من را هم برد کنار آبگوشت ها.

[ ۱۳٩٠/٩/٢٧ ] [ ۳:۱٤ ‎ب.ظ ] [ سیدعلی ]

سلام مامان امروز مرا برد خونه ی بابابزرگ. خودش رفت مراسم ختم بابای دوستش آقای رمضان فتحی. خدا به هیشکی نیاره بنده خداها خیلی بیقراری میکردند خدا صبرشون بده. 

[ ۱۳٩٠/٩/٢٧ ] [ ۳:۱٤ ‎ب.ظ ] [ سیدعلی ]

سلام

روز تاسوعا و عاشورا مامان و بابا منو بردند روستای مامانی یعنی آبدر.

مراسم خیلی جالبی هست.هم تعزیه خونی.شب عاشورا هم آش حلیم میپزن که هرکی دوس داره تا صب بیدار میمونه و صبح زودم که مردم میان و آش میخورن.بعد عزاداری میکنن.ظهر نماز ظهر عاشورا میخونن و ناهار استامبولی پلو میدن که مامانی میگه هیچوقت غذایی به این خوشمزگی نخورده. آخه عذای امام حسینه دیگه. عصرم که تعزیه خونی دارن و عزاداری. خیلی جالبه.

[ ۱۳٩٠/٩/٢۱ ] [ ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ] [ سیدعلی ]

سلام بچه ها

 

روز هفتم محرم مامانی منو برد مصلی برای مراسم هفتم محرم علی اصغر.یه سربند سبزم بهم بست که کلی خوشکل شدم.

 

 

چشم برهم گذاشتیم شب هفتم ماه محرم فرا رسید. به همین زودی شب 6 ماهه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هم رسید تا همه برای کودکی گریه کنند که تنها 6 ماه داشت و در دشت کربلا به شهادت رسید. حضرت علی اصغر کوچکترین شهید کربلاست که ظهر عاشورا با تیر سه شعبه حرمله ملعون به شهادت رسید و زمانی که امام حسین مشتی از خون فرزند 6 ماهه اش را به آسمان پرتاب کرد حتی قطره ای از آن هم به زمین برنگشت و فرشتگان خون حضرت علی اصغر را هم به ملکوت بردند. دستان کوچک حضرت علی اصغر (ع) هرچند بسیار کوچک و کودکانه است اما کارهای بزرگی انجام می دهد ؛ پس هریک از ما که مشکلاتی داریم کافی است به 6 ماهه امام حسین (ع) متوسل شود تا به یاری خداوند به خواسته اش برسد.

[ ۱۳٩٠/٩/٢۱ ] [ ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ] [ سیدعلی ]

سلام بچه ها جونی. امروز دوم محرم هست و من میخام که همگی مون یکم با امام حسین آشنا بشیم که الگوی همگی ما هست.

نام : حسین (سومین امام که به امر خداوند تعیین شده است (
کنیه :ابو عبد اللّه

لقب : خامس آل عبا، سبط، شهید، وفى ، زکى
پدر : حضرت على بن ابى طالب (ع (
مادر: حضرت فاطمه (س (
تاریخ ولادت : شنبه سوم شعبان ، سال چهارم هجرى
مکان ولادت : مدینه
مدت عمر : 57 سال
علت شهادت : پس از روى کار آمدن یزید، امام که او را نالایق  میدانست تن به ذلت بیعت و سازش با او را نداد و براى افشاى او به فرمان خدا از مدینه به مکه و سپس به طرف کوفه و کربلا حرکت کردند و همراه با یاران خود با لب تشنه توسط دشمنان اسلام شهید شدند.
قاتل : صالح بن وهب مزنى ، سنان بن انس و شمر بن ذى الجوشن ، (لعنت خدا بر آنها)
زمان شهادت : جمعه دهم محرم ، سال 61 هجرى
مکان شهادت و دفن : کربلا

سال از دوران کودکى را در زمان حیات پر برکت رسول خدا (ص ) سپرى نمود. اوشجاعترین امت حضرت محمد (ص ) بود و شجاعت حضرت محمد (ص ) و حضرت على (ع ) در ایشان جمع بود.
خداوند در تربت ایشان شفا، و در داخل حرم امام حسین (ع ) استجابت دعا را قرار داده است . پیامبر (ص ) در حقش فرمود: احب اللّه مَن احب حسینا یعنى : خداوند دوست میدارد کسى را که حسین را دوست بدارد. پیامبر(ص ) در حق او و برادرگرامى اش امام حسن (ع ) فرمود: دو فرزند من حسن و حسین پیشوایان امت مى باشند خواه زمام امور به دست بگیرند و یا نگیرند.
پس از شهادت امام حسن (ع ) در سال 50 هجرى ، امام حسین (ع ) عهده دار امر امامت گردید. معاویه پس از بیست سال حکومت ظالمانه و قتل و کشتار شیعیان به ویژه، در سال 60 هجرى مرد و بر خلاف قرارداد صلح با امام حسن(ع)، پسرش یزید را به جاى خود قرار داد. یزید فردى فاسد و شرابخوار و مخالف با اسلام بود. او علناً مقدسات اسلامى را زیر پا مى گذاشت و آشکارا شراب مى خورد. امام حسین علیه السلام از همان آغاز کار با او به مخالفت برخاست .
یزید نامه اى به حاکم مدینه نوشت و به او دستور داد که از امام حسین (ع ) براى یزید بیعت بگیرد و اگر حاضر نشد او را به قتل برساند. امام (ع ) که حاضر به بیعت کردن با یزید نبود با خانواده خود از مدینه به مکه رفتند. در این هنگام مردم کوفه که از مرگ معاویه با خبر شده بودند نامه هاى زیادى براى امام حسین (ع ) نوشتند و از او خواستند تا به عراق و کوفه بیاید. امام حسین (ع ) نیز مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد. ابتدا هزاران نفر از مردم کوفه با مسلم بن عقیل همراه شدند. اما با ورود عبیداللّه بن زیاد که از طرف یزید به حکومت کوفه گمارده شده بود و بسیار حیله گر و بى رحم بود، مردم کوفه فریب اقدامات او را خورده و پیمان شکنى کردند و مسلم را تنها گذاشتند.
در نتیجه عبیداللّه ، مسلم بن عقیل را دستگیر نموده و به شهادت رسانیدهنگامى که در ابتدا مردم کوفه با مسلم بیعت کردند، مسلم نامه اى به امام حسین (ع )نوشت و به ایشان اطلاع داد که به کوفه بیاید. امام حسین (ع ) با خانواده و یارانخود به طرف کوفه حرکت کرد و در نزدیکى کوفه بود که خبر پیمان شکنى مردم کوفه و شهادت مسلم را آوردند. عبیداللّه بن زیاد که با شهادت مسلم بر اوضاع کوفه تسلط پیدا کرده بود حر بن یزید ریاحى را براى زیر نظر گرفتن امام حسین (ع ) و همراهانشفرستاد. و سپس عمر بن سعد را با سى هزار نفر به کربلا اعزام نمود. او به عمر بن سعد وعده داده بود که اگر امام حسین (ع ) را به شهادت برساند او را حاکم رى خواهد کرد.
عمر بن سعد که به طمع حکومت رى به کربلا آمده بود از هیچ ستمى فروگذار نکرد. دستور داد امام حسین (ع ) و یارانش را محاصره کنند و آب را بر روى آنان ببندند. یاران امام حسین (ع ) که از شجاع ترین افراد بودند روز دهم محرم (عاشورادر حالى که بیش از 72 تن نبودند یکى پس از دیگرى در دفاع از امام زمان خود یعنى امام حسین (ع ) با عزت و آزادگى به شهادت رسیدند. حر بن یزید ریاحى نیز که ستمگرى سپاه عمر سعد و حقانیت امام حسین (ع ) را مشاهده کرد به سپاه امام پیوست و به شهادت رسید.
واقعه کربلا گرچه از نظر زمان کوتاه بود و تنها یکروز از صبح تا عصر به طول انجامید اما لحظه لحظه آن درس شهامت و ایثار و فدا کارى ، ایمان و اعتقاد و اخلاص بود. واقعه کربلا دانشگاهى است که از طفل شیرخوار تا پیرمرد محاسن سفیدش به بشریت درس آزادگى مى آموزد. خون هاى مطهر امام حسین (ع ) و یارانش به اسلام حیاتتازه بخشید و زمینه سرنگون شدن دودمان فاسد اموى را فراهم آورد.
امام حسین علیه السلام روز دهم محرم سال 61 هجرى ، در سن 57 سالگى در کربلا به شهادت رسید. مرقد ایشان و برادر فداکارش اباالفضل و فرزندان و یارانش در شهر کربلا در عراق قرار دارد.


[ ۱۳٩٠/٩/۸ ] [ ٩:٠٥ ‎ق.ظ ] [ سیدعلی ]

سلام.روز یک شنبه مامان و بابا منو بردند پیش دکتر زین الدینی برای ختنه. خیلی گریه کردم اخه دست و پامو اقا دکتر گرفته بود. شب هم که اومدم خونه تا صب گریه کردم اخه خیلی درد داشتم مامانی با عزیز یعنی مامان فاطمه دوتایی بیدار بودن و منو آروم میکردند. روز 5شنبه هم مامان و بابا برام جشنی گرفتند و فامیل را دعوت کردند. جای همه شما نی نی های کوچولو خالی بود. راستی دکتر میگفت بچگی واسه ختنه کردن خیلی بهتره. هم احتمال عفونت کمتره و هم واسه خود بچه بهتره. چون هیچی نمیدونه. اما وقتی بزرگ میشن فکر میکنن که پدر مادر میخواستن تنبیه شون کنن و تاثیرات روانی بدی روی بچه میزاره.

 

 

 

متفکر

[ ۱۳٩٠/٩/۸ ] [ ۸:٥٧ ‎ق.ظ ] [ سیدعلی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من سیدعلی 2 شهریور 1390 به دنیا اومدم همزمان با 23 ماه رمضان یعنی شب قدر .خوشا به حال گل پسری ناز مامانش.
صفحات دیگر
امکانات وب

آپلود عکس