امامزاده شاه عبدالعظیم

شب هم بعد از برج میلاد، رفتیم زیارت حرم عبدالعظیم(به پیشنهاد خاله حمیده و عزیز که دوتایی شون end دعا و زیارت هستن. یعنی اگه یه اتاقی تو یه مسجد بهشون بدن دیگه کیفشون کوکه. عشق دوتایی شون عبادت و نماز و دعا هست. خوش به حالشون.  البت خوب شد که رفتیم هم حال و هوای عرفانی پیدا کردیم و هم این که خوش گذشت بهمون.

آرامگاه عبدالعظیم حسنی در مجموعه آرامگاه های نوادگان حسن بن علی است که در شهرری (در جنوب تهران) قرار دارد. این آرامگاه با آرامگاه حمزه و طاهر یکی از مشهورترین زیارتگاه های شیعیان ایران است. 

حضرت عبدالعظیم‌(ع‌)، ملقب به سید الکریم‌، با کنیه ابوالقاسم‌، فرزند علی ابن حسن‌ ابن زید ابن حسن‌ ابن علی ابن ابی‌طالب‌، علیهم السلام‌ است‌.

ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم(ع‌) در سال 173 هجری قمری در شهر مقدّس مدینه واقع شده است و مدّت 79 سال عمر با برکت او با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم(ع‌)، امام رضا(ع‌)، امام محمّدتقی(ع‌) و امام علیّ النّقی(ع‌) مقارن بوده، محضر مبارک امام رضا(ع‌)، امام محمّد تقی(ع‌) و امام هادی(ع‌) را درک کرده است.

این فرزند حضرت پیامبر(ص)، از آنجا که از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی(ع‌) است به حسنی شهرت یافته است.زیارت این امامزاده ثواب زیارت امام حسین را دارد. 

 

/ 2 نظر / 42 بازدید
omid

به به چه سفری رسیدن بخیر - زیارت قبول علی اقا

اسماباژگون

سلام خدا براتون نگهش دارههه اگر دوست داشتید به اینجا سر بزنید: سایت داریوش فرضیایی(عموپورنگ) http://farziaee.ir/?page_id=5249